Jobportal | Vabad töökohad

Juhend tööotsijale

Sellelt leheküljelt leiate sageli esitatud küsimusi Jobportal’i tööotsingu saidi kohta.
Kui te ei leia vastust oma küsimusele või soovite lisateavet, on parim viis

meiega ühendust võtta, kui saadate e-posti aadressil

Registreerimine ja konto loomine

Saate registreeruda tööotsijana Jobportalis siin. Registreerimisel soovitame valida endale isikliku e-posti aadressi. Konto loomine on täiesti tasuta ja ei seo teid millegagi. Kui teil on juba konto, logige sisse.

 

Pärast registreerumist saate täita oma isiklikud andmed oma taotlejaprofiilis. Soovitame, et täidaksite oma andmed kohe hoolikalt, et saaksite oma profiili andmete põhjal kiiremini kandideerida. Võite lisada oma LinkedIn-profiili ka oma tööotsija profiilile ja kasutada seda CV-na või laadida oma CV alla eraldi failina – olenevalt sellest, mis teile kõige paremini sobib. Võite lisada portfoolio või motivatsioonikirja ka oma kandideerimisavaldusse manusena.

 

Ma unustasin oma salasõna, mida ma pean tegema?
Kui olete unustanud oma salasõna, saate tellida uue salasõna sisselogimislehelt “Unustasid oma salasõna?”. Lähtestage see siin”, sisestades oma e-posti aadressi.

Kuidas kandideerida tööle

1. Vajutades nuppu “Esita avaldus” avaneb vorm. Vormi täitmisega saate kandideerida. Vorm sisaldab teavet, mille olete täitnud oma kandidaatide profiili, mida saate selles vaates muuta, et see vastaks sellele töökohale, millele te kandideerite. Kui te ei ole veel tööotsijana registreeritud, on vorm tühi ja te saate oma andmed sisestada. Saate lisada manuseid, portfelli ja lingi oma LinkedIn-profiilile. Kui te ei ole veel tööotsijana registreerunud, on teil pärast käesoleva vormi esitamist võimalus end registreerida täidetud andmetega. Saate teate sisselogimise loomisest teie poolt antud e-posti aadressile.
2. Või kui klõpsate nupule “Kandideeri tööle”, suunatakse teid nupu kaudu eraldi aadressile, et täita taotlus.

Viga avalduse esitamisel
Kui saate taotluse esitamisel veateate, võite proovida lehte uuesti laadida (F5). Võite proovida kasutada veebilehte ka teises brauseris. Kui probleem püsib, võtke ühendust meie klienditeenindusega. Kui teie taotlus on edukalt esitatud, ilmub lehele teade “Teie taotlus on esitatud!”. Oma tööotsija profiilis näete töökohti, millele olete kandideerinud.

Avatud taotlused

Hetkel ei ole võimalik esitada avatud avaldust vabakutselisena Jobportalis. Te võite hõlpsasti leida teile huvi pakkuvaid töökohti värbaja abil. Oma profiilis saate määrata töökoha värbaja. Me ajakohastame ja arendame teenust pidevalt, et vastata tööotsijate vajadustele.

Profiili kustutamine

Registreeritud tööotsijana on teil õigus lasta oma andmed registrist viivitamata kustutada. Vastavad taotlused tuleb saata aadressil: info@jobportal.ee.

Näpunäiteid edukamaks tööotsinguks Jobportal'is

Kirjutage hea enesetutvustus, mis on aluseks teie tööotsingule! Enesetutvustus on lühike liftikõne, mis on töökuulutuse või CV alguses. Hea enesetutvustus on umbes 250 sõna. Enesetutvustuse eesmärk on äratada lugeja huvi edasise lugemise vastu ja teha kokkuvõte sellest, kes sa oled, kus sa oled olnud, mida sa suudad teha ja kuhu sa järgmisena lähed.

Hea enesetutvustus sisaldab:
  • 200-400 sõna, 3-4 lauset
  • Teie tiitel või ametinimetus
  • Avatud ellusuhtumist
  • Nõrgemaid ja tugevamaid oskusi
  • Muljetavaldavaid saavutusi ja numbrid
  • Lühiajalised/pikaajalised eesmärgid
  • Erialane näide, mis näitab teie sobivust taotletavale ametikohale
Töökuulutuse autor on otsustanud kasutada teatud sõnu. Püüdke oma enesetutvustus sõnastada nii, et see oleks loomulikult sarnane töökuulutusega. Kui teil ei ole selles sektoris aastatepikkust töökogemust, võite kasutada oma profiili tekstis karjäärieesmärgid ja ülekantavad oskused. Oskuste kombineerimine numbritega muudab need veelgi muljetavaldavamaks. Vaata näiteid allpool!

Tugev Näide: Kogenud digitaalse turunduse juht, kellel on kuueaastane tippjuhtimiskogemus rahvusvahelises ettevõttes. Suurendas sissetulevate kontaktide arvu 300% ja suurendas veebimüüki 300 000 eurolt aastas üle 2,5 miljoni euro kolme aastaga. Ma tahan oma karjääris edasi areneda ja seetõttu pakun oma oskusi X-i turundusmeeskonnale.

 

Lühidalt ja arusaadavalt, keskendudes saavutustele.

Tugev Näide: Ekspert SEO copywriter, kellel on kümneaastane kogemus jae- ja hulgimüügi valdkonnas kolmes tööstusharus. Oskab kirjutada sotsiaalmeedia ja veebisaidi sisu, aga ka pikemat sisu, mis rõhutab brändi enda tooni ja sõnumit. Hankis kahe aasta jooksul 20 uut klienti ja suurendas lugejaskonda 200%. Nüüd tahan ma turundusdirektori rollis süvendada oma teadmisi toimetaja ja sisutootjana.

Tugev Näide: Sisutootja, kellel on kolmeaastane töökogemus e-kaubandusele spetsialiseerunud ettevõttes. Koostas sisu, mis suurendas brändi sotsiaalmeedia kohalolekut üle 100 000 inimese kolmes kanalis ja parandas e-posti avanemismäära 58% võrra. Soovin oma karjääris edasi areneda ja seetõttu kandideerin V SEO-juhi ametikohale.

Nõrk Näide: Olen sisutootja, kes otsib tööd SEO-spetsialistina. Mul ei ole kogemusi selles valdkonnas, kuid ma olen pühendunud oma tööle ja ma olen kiire õppija. Minu huvi otsingumootorite vastu aitab mul oma ülesandeid teie ettevõttes suurepäraselt täita.

 

Tekst ei köida lugeja tähelepanu ega tutvusta ülekantavaid oskusi.

Nõrk Näide: Olen töötanud viis aastat digitaalse turunduse koordinaatorina. Osutusin oluliseks ja töökaks meeskonnaliikmeks, kes suutis töötada pinge all, et saavutada ettevõtte eesmärke. Otsin uusi väljakutseid digitaalse turunduse valdkonnas.


Üldine, mitte saavutuste kohta. Liiga passiivne toon.

Portfoolio veenab tööandjat

Portfoolio on sageli nõutav nii koodeerijate ja arendajate kui ka kirjanike, kunstnike, disainerite, fotograafide, veebidisainerite, illustraatorite ja muude loovisikute puhul. Nende sektorite puhul on portfoolio oluline osa kandideerimisprotsessist. Saate luua oma portfelli enda valitud platvormil. On palju platvorme, kus saate luua portfoolio; www. leheküljed, LinkedIn, Instagram, Sway, YouTube/Vimeo.

Portfoolio kui töökuulutuse lisa veenab tööandjat teie oskustes, annab edasi teie isikupära ja stiili. Sõltuvalt sektorist võib portfell olla erinevalt rakendatud, näiteks IT-spetsialisti ja muusiku portfell näeb kindlasti erinev välja. Nii et vaadake sektorispetsiifilisi portfelle. Kui te ei suuda aru saada, kuidas oma oskusi tutvustada, leiate Google’ist palju näiteid portfooliode kohta. Võite kasutada ka otsingusõnu nagu “portfoolio näited *valdkond*”, kui vajate oma portfoolio jaoks inspiratsiooni.

Mõned head tavad, mida portfelli loomisel silmas pidada:
  • Kasutajasõbralik navigeerimine
    Ärge tehke oma portfellis navigeerimist või sellest arusaamist keeruliseks. Sa tahad, et lugeja leiaks selle, mida ta otsib, kiiresti ja valutult. Mida lihtsam on navigeerida, seda parem. Mõelge ka sellele, mida lugeja tahab näha. Tehke oma parimate lugude leidmine lihtsaks. Mõelge oma sisu korraldamisele nii, et külastajad saaksid sorteerida projekti tüübi või muude asjakohaste kriteeriumide järgi. Lisada üksikasjalikud kirjeldused Teie kirjeldus võib sisaldada isiklikku kirjeldust projekti peamise väljakutse või eesmärgi kohta, teie rolli, kasutatud võtmetehnikaid või -protsesse ning positiivseid tulemusi või asju, mida te õppisite.
  • Lisage üksikasjalikud kirjeldused
    Kirjeldus võib sisaldada isiklikku ülevaadet projekti peamisest väljakutsest või eesmärgist, teie rollist, kasutatud võtmetehnikatest või protsessidest ning mis tahes positiivsetest tulemustest või asjadest, mida olete õppinud.
  • Alusta tugevalt
    On ütlematagi selge, et teie portfoolio peaks sisaldama teie parimaid töid. Valiku tegemisel saate juhinduda ametikoha kirjeldusest. Pöörake tähelepanu sellele, millist tüüpi töötajat tööandja konkreetselt otsib ja milliste omadussõnadega ta neid kirjeldab. Tutvuge ettevõttega ja saage aimu selle kultuurist ja väärtustest. Kui teil on see teave olemas, on lihtsam sobitada oma portfoolio parimad näited sellega, mida tööandja otsib. Ja loomulikult peaksid teie näidised rõhutama teie peamisi tugevusi, samuti teie laiapõhjalisust, valdkondlikke teadmisi, stiili ja tehnilisi oskusi. Te ei taha, et teie parimad tööd upuksid heade näidete merre. Esimesed ja viimased muljed avaldavad tõestatult pikaajalist mõju, seega alustage oma portfooliot parimatest ja lõpetage see kahe parima portfoolioga.
  • Mõtle mobiilselt
    Tänapäeval pärineb enamik veebisaitide külastatavusest mobiilseadmetest. See tähendab, et kui teie portfoolio ei ole mobiilikasutajatele optimeeritud, ei avalda te enamusele inimestest, kes seda näevad, suurt mõju. Teie sisu võib tunduda kärbitud, liiga suur või liiga väike või olla muudes kujundusprobleemides. Tasub veenduda, et valitud platvorm töötab mobiilikasutajate jaoks.
Hea CV on selge, informatiivne ja loetav. See sisaldab töö jaoks kõige asjakohasemat teavet, näiteks töökogemust, süsteemseid oskusi, õiget haridust või muid asjakohaseid nõudeid. CV ei tohiks olla pikem kui 2 lehekülge. Kõige olulisem teave peaks olema värbajale sekunditega nähtav.
CV peaks kasutama selget keelt. Seepärast on soovitatav pikk lause jagada kaheks kergesti loetavaks ja arusaadavaks lauseks. Saate eristuda massist, kasutades erinevaid vorminguid, näiteks Bold ja Italic. Canvas on palju visuaalseid CV-malle, kui soovite värvide ja kujundusega visuaalselt silma paista. Kuid ärge unustage, et teie CV oleks selge ja loetav! Mõned vormingud lähevad katki ka siis, kui salvestate CV PDF-vormingus (CV tuleb alati saata PDF-vormingus, kui ei ole sätestatud teisiti. Palun kontrollige seda enne CV saatmist. Kui soovite näha erinevate valdkondade CV-de näiteid, näete suurepäraseid näiteid ja saate luua oma CV aadressil cv-pohja.com. Kui töökuulutus on inglise keeles, siis peab ka CV olema inglise keeles. Kui töökuulutus on eesti keeles, on sageli aktsepteeritav nii eesti- kui ka ingliskeelne CV, kui ei ole sätestatud teisiti.

Millised on kõige olulisemad asjad CV-s?
Vastavus taotletavale ametikohale; teil on ametikohale vajalik kvalifikatsioon, teie töö-/õpingukogemus on asjakohane ametikohale ja sektorile, kuhu te kandideerite. Põhiteave, nagu õigekiri, keel ja kontaktandmed. Teie soovitused ja nende kontaktandmed või viide neile (“Referentide kontaktandmed esitatakse taotluse korral.”). Võtke oma töökogemus lühidalt kokku paari punktiga; töötasin, koordineerisin, tõstsin müüki…, vastutasin…, arendasin, kujundasin jne. ja hea profiiliteksti. Vt nõuandeid hea profiiliteksti koostamiseks eespool.

Kas tasub lisada oma CV-sse nimekiri oma tugevatest külgedest antud ametikohal?
Kindlasti tasuks. Lisage need tugevused, mis on kõige asjakohasemad töökoha või tööandja vajaduste seisukohast. See näitab ka värbajale, et te saate aru, mida tööks vaja on.

Üliõpilase või äsja lõpetanud üliõpilase CV

Sageli on üliõpilastel kogunenud ülekantavad oskused või kogemused. Näiteks paljud üliõpilased töötavad õpingute kõrval ka mingis vormis klienditeenindajana. See kogemus on väga kasulik paljudes töökohtades. Tooge esile omadused, mida teie arvates töö nõuab ja mis teil on olemas.

Asjad, mida võib olla kasulik lisada kandideerimisavalduses: sportimine, vabatahtlik töö, tuutorlus, üliõpilasvahetus/õpingud välismaal, teatri- või muusikategevus, teenistus, üliõpilasnõukogu, praktika või isiklik kirg.

➔  Mõeldes sellele, kes sa oled ja kuidas sa mingis rollis tegutsed, aitab sul näha, kes sa võiksid olla töötajana.

 

Isikumadused, mida töökohal vajatakse ja mis teil võivad olla ka ilma töökogemuseta: algatusvõime, kriitiline mõtlemine, organiseerimisvõime, asjatundlikku valdkonnas X, juhtimisoskus, kliendikeskendumise, hea suhtlemisoskus, kohanemisvõime, loomingulie silm ja pingetaluvus.


Üksikasjalikum CV

Te ei pea enam mainima oma esimest suvise töökoha kohta. Andke piisavalt teavet varasemate töökohtade ülesannete, kestuse ja sisu kohta. Ärge unustage ka mainida, kas te olete veel tööl. Peaaegu kõigil meil on ühel või teisel põhjusel lüngad tööajaloos. 

вкл. 50 € маркетингового
бюджета